כתיבת קורות חיים

 GO for IT  תסייע בכתיבה ועדכון של קורות החיים שלכם…

גמלה בלבכם ההחלטה לסיים את תפקידכם בארגון ? זה הזמן לעדכן את קורות החיים !

עדכון פרטים אישיים בקורות חיים זה לא מספיק …

רגע רגע !!! מה זאת אומרת לעדכן קורות חיים ?
האם קורות חיים מעודכנים ייחשבו ככאלו שהשלמתם בהם את התפקיד האחרון שביצעתם ?
או שמא די בעדכון כתובת המגורים, מספר הטלפון הנייד שהוחלף או אף את המצב המשפחתי העכשווי שלכם … ?
למען האמת מדובר בפרטים חשובים אך טכניים לחלוטין, שאין בהם דבר וחצי דבר שיכול להעיד על מידת התאמתכם לתפקיד הנחשק.

רגע לפני שפותחים קובץ חדש, חישבו

 אם כבר הזכרתי תפקיד נחשק – אז מחשבה על התפקיד הבא שלכם יכולה בהחלט להוות נקודת התחלה לא רעה בתהליך כתיבת ועיצוב קורות החיים. אנא זכרו כי קורות החיים שלכם חייבים לשקף ניסיון תעסוקתי רלוונטי מוכוון לתפקיד שברצונכם להתמודד עליו, בין אם הוא רוחבי לתפקיד האחרון שביצעתם ובין אם נחשב לבכיר יותר ביחס אליו. תפקידים שאינם רלוונטיים לתחום העיסוק, הופכים למיותרים ועשויים להאריך ולסרבל את מלאכת קריאת קורות החיים וניתוחם בשלב הסינון הראשוני על ידי הצוות המגייס. החלטה על הסבה מקצועית תחייב אתכם לשים דגש מיוחד על יכולות אישיות ובינאישיות שנגזרות מהתפקידים האחרונים שביצעתם, באופן כזה שיוכלו להעיד או אף לנבא במשהו את סיכויי הצלחתכם בתחום מקצועי חדש.  

מתמודדים על יותר מתפקיד אחד ?

זה בסדר, ואף נכון יותר,  להחזיק שני נסחים ויותר של קורות חיים רלוונטיים למגוון התפקידים בהתאמה. 

רצף כרונולוגי משמעותו יציבות תעסוקתית

 סימנו יעד, בחרנו את הפרקים הרלוונטיים בניסיון התעסוקתי שלנו, כעת צריך לוודא שקיים רצף כרונולוגי נטול קפיצות בזמן ומעברים תכופים בין ארגונים– מדוע ? רצף יעיד בעיקר על יציבות תעסוקתית לאורך זמן, על התמדה, על בגרות ומוכוונות למסלול קריירה ייעודי ובעיקר על יכולת השרידות והבשלות להתפתחות בתפקידים עתידיים דומים ואף בכירים יותר.  

אל תתנתקו...

נשמע כאילו שקורות החיים שלכם מתחילים להתנתק מהמציאות ??? אז זהו, בשלב הזה ועם כל המוטיבציה להפוך את קורות החיים לאטרקטיביים – דרושה תשומת לב רבה להישארות על הקרקע. חשוב לוודא באמצעות ניסוחים קצרים ופשוטים, בגוף ראשון שכל קשר בין מה שנכתב בדף לבין המציאות הוא לא מקרי !!! אל לכם להתפתות, להפריז, לנכס לעצמכם תפקידים, יכולות ופעילויות של אחרים, שכן זכרו שבשלב הבא במהלך הראיון הפרונטאלי ככל הנראה תדרשו לדוגמאות והסברים. ובכל זאת, חשוב שקורות החיים ייצרו ויותירו רושם ראשוני רב שיקדם אתכם אל עבר המשוכה הבאה בתהליך הלוא הוא הראיון הטלפוני או הפרונטאלי – תלוי.

ועוד קצת טכניקה...

 כזכור, לצד ביקושים ערים למשרות, עומדים עשרות, מאות ואולי אלפי מועמדים פוטנציאליים בכל נקודת זמן שגם להם הניסיון התעסוקתי הנדרש … באמצעות מבנה ועיצוב נכון של קורות חיים סיכוייכם הולכים וגדלים שאלו יתפסו קודם לאחרים את עיניהם של אנשי הגיוס. 

באשר למבנה קורות החיים

 יש לערוך את קורות החיים במבנה וסדר אחיד מבחינה ויזואלית, אפשר בהחלט למקם בטבלאות תוך הימנעות משגיאות כתיב מיותרות ורצוי אף מאוד שלא יתארכו אל מעבר לעמוד אחד בלבד.

  • התחילו בכתיבת הפרטים המזהים והשתדלו שלא לתת לאנשי הגיוס להשלים "בעצמם" פרטים חסרים
  • המשיכו לפירוט השכלה והכשרות רלוונטיות
  • גלשו אל הניסיון התעסוקתי (שכבר פירטתי לגביו) בסדר כרונולוגי אחיד מההווה אל העבר
  • לאחר מכן יבואו השירות הצבאי ( למרות שלא אמור להוות פקטור משפיע)
  • שליטתכם בשפות זרות, ביישומי מחשב
  • מומלץ להשאיר מקום לתחביבים או תחומי עניין נוספים 

Cover Page

 בעת שליחת קורות החיים צרפו לעיונם של אנשי הגיוס cover page קצרצר בו באמצעות מלל חופשי בן שלוש –ארבע שורות לכל היותר תתארו את תכונותיכם הנבחרות וכיצד הן רלוונטיות לתחום העיסוק המבוקש. כמובן שלא לשכוח לציין על איזה תפקיד ברצונכם להתמודד.  

חישבו על כרטיס הביקור שלכם...

 אל תשכחו – קורות החיים שתעצבו דינם כדין כרטיס הביקור שלכם. הקפדה על אופן עריכתם עשויה ליצור לכם יתרון משמעותי על פני מועמדים רבים אחרים ולזכות אתכם בכרטיס מעבר לשלבי המיון המתקדמים. 

לשליחת קורות חיים:
jobs@go4-it.co.il

Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes