השתלבות יוצאי יחידות צבאיות בשוק ההייטק

השתלבות יוצאי יחידות צבאיות בשוק ההייטק

במשך שנים ידוע כי יוצאי יחידות צבאיות כגון 8200 , ממר"מ, אופ"ק וכיו"ב מוצאים את עצמם מבוקשים מאוד על ידי חברות ההייטק תקופה קצרה מאוד לאחר שהם משתחררים מן השירות (גם אם היו חתומים לתקופות קבע קצרות). הידע המקצועי המתקדם והגישה למערכות מתוחכמות בזמן אמת אותם צברו במהלך השרות משמש אותם גם באזרחות והופך אותם לעובדים היודעים להתמודד עם אתגרים מורכבים ועומסים לא פשוטים. בין יתר התפקידים היכולים להתאים גם לשוק האזרחי ניתן למנות מפתחי תוכנה, בודקי תוכנה, אנשי סייבר ואבטחת מידע, איסוף מודיעין ומאבטחי רשתות. ההערכה היא כי בכל שנה יוצאים לשוק העבודה כ – 2500 בוגרי יחידות טכנולוגיות בעלי ניסיון.

הביקוש לבוגרי יחידות טכנולוגיות שומר על רמה יחסית יציבה לאורך השנים האחרונות, כאשר חלק מחברות השמה למדו לזהות את אופי הביקושים והתחברו זה מכבר לכל אותן החברות בשוק ההייטק שמבקשות עזרה באיתור וגיוס של בוגרים אלו.

צעירות לצד יצירתיות, תעוזה, מעוף, ואחריות שנלווים לכישורים טכנולוגיים משופרים הם אלו שהופכים את הבוגרים למבוקשים מאוד בשוק. יחד עם זאת, חברות המבקשות לגייס לשורותיהם בוגרים חייבים להפעיל תהליכי שימור אטרקטיביים במיוחד, להציב רף שכר הולם וסביבת עבודה דינאמית, צעירה ומתקדמת שאם לא יעשו כן, הבוגרים מטבעם יחפשו את כל אלו במקום אחר.

 קורות חיים וריאיון העבודה

היתרון הגדול הגלום באותם בוגרי יחידות טכנולוגיות לעיתים עשוי להיתפס כחיסרון הגדול. אופק ויציבות תעסוקתית הם לא בסלנג של אוכלוסייה זו. המרוץ לדבר החם המתקדם הבא, לשיפור המתמיד בתנאים, היציאה ללימודים אקדמאיים בשלב זה או אחר ו/או לטיול הגדול בחו"ל שכן הם זה עתה השתחררו בסה"כ, עשויה להעיב במשהו על פעילותן של חברות שלא נערכות לכך.

אי לכך ובהתאם, לבוגרים יש משימה לא פשוטה בלעבור ראיון עבודה בהצלחה מעבר ללהרשים בפן הטכנולוגי. לחברות ההשמה ולחברות שמגייסות בפרט יש אתגר לא מבוטל בצינון ההתלהבות שלהם עצמם ובדגש על יכולתם לקיים ראיונות עומק אישיותיים רציניים שינבאו את מידת הצלחתם והשתלבותם של הבוגרים בתרבות הארגונית של החברה.

בסופו של דבר, הרווח הגדול ביותר יהיה של הבוגרים המתאימים ושל החברות שהשכילו להיעזר בשלבי האיתור, האבחון והמיון בחברות השמה שמתמחות באיתור בוגרי יחידות טכנולוגיות.

Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes