מקצועות מבוקשים בתחום התוכנה

מקצועות מבוקשים בתחום התוכנה

תחום ההייטק הוא רחב מאוד וכולל מספר רב של תחומים כגון חומרה, תוכנה, ביו מד , אינטרנט, טכנולוגיות מידע (IT) וכו'. לכל תחום יש המקצועות הנחשבים ביותר בו , והשכר הוא בדרך כלל בהתאם, או שתנאי הסף על מנת להיכנס אליו הם נמוכים יחסית. כאשר אדם אשר רוצה לעבוד בהייטק בתחום התוכנה שולח את קורות החיים שלו אל חברות השמה, הוא בדרך כלל יבקש להתקבל לאחד מן המקצועות האלו :

  • מהנדס תוכנה - הכוונה היא בעצם לאדם אשר אחראי על פיתוח של תוכנה באמצעות שפת תכנות כגון Java,C#,.net או php. בעבר הרחוק מהנדסי התוכנה התייחסו אל עצמם בתור מתכנתים או תכנתים שפיתחו תוכנות בקבוצות קטנות מאוד ועם תהליכי בדיקה מינימלים. כיום השימוש במושג הולך ופוחת מכיוון שהפיתוח נעשה על ידי צוותים גדולים ולעיתים מדובר אף על תוכנות המשמשות במערכות קריטיות. השכר ההתחלתי בתחום יכול לנוע בין 12,000 ₪  – 18,000 ₪ .
  •  בדיקות תוכנה –  תפקידו של בודק התוכנה הוא לעזור לצוות הפיתוח לוודא כי התוכנה עובדת כראוי. בודק התוכנה משתמש במתודות ושיטות סדורות על מנת לעקוב אחרי האופן בו התוכנה מתפקדת. לאחר מכן הוא מתעד את עבודתו ומוסר אותה למפתחים על מנת שאלו יתקנו את כל הדורש תיקון וינפו את הבאגים מן התוכנה.

השכר ההתחלתי בתחום נע בין 8 ל – 12 אלף ש"ח. למרות שהשכר עצמו יחסית נמוך, בודק תוכנה יכול להסתפק בקורס של מספר חודשים ולא צריך להיות למעשה בעל תואר אקדמאי. לפיכך, זהו מקצוע מבוקש יחסית בתחום של השמה בהייטק.

  •  מהנדס  RT) Real Time) – מדובר במהנדס תוכנה אשר עובד על תוכנות שצריכות לבצע את פעולתן בזמן אמת לפי הזמן שהוגדר להן מראש. השכר ההתחלתי נע בדרך כלל בין 16 ל – 18 אלף ₪.
  •  מהנדס תמיכה FAE – מדובר כאן למעשה באנשי תמיכה בכירים אשר נותנים מענה בשטח לאנשי התמיכה מהקו הראשון. אנשים אלו צריכים להיות בקשר הדוק עם צוותי המחקר וניהול המוצר. תואר אקדמי בתחום מדעי המחשב הוא רלוונטי, אך לא תמיד חובה. שכר התחלתי בין 16 ל – 18 אלף ₪.
Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes