תמונת מצב ביקושים בשוק ההייטק- חצי ראשון של 2013 מול חצי ראשון של 2012

תמונת מצב ביקושים בשוק ההייטק- חצי ראשון של 2013 מול חצי ראשון של 2012

אם מסתכלים על הביקושים בשוק ההייטק בחצי הראשון של 2012 לעומת החצי הראשון של 2013, הרי שאפשר לגלות מספר תמורות משמעותיות שחלו במהלך השנה הזו.

בסוף מאי 2012 פרסמה העיתונות הכלכלית כי קיים מחסור חמור באנשי הייטק וכי לפי ההערכות, חסרים בין 8000 ל – 10,000 מהנדסים בתחום החומרה והתוכנה למרות שכר אטרקטיבי של עשרות אלפי שקלים לחודש בחלק מן החברות. בעיה נוספת הייתה שעוברים רבים לא היו בעלי כישורים מתאימים לעבודה ולכן גם אם חברות השמה השיגו לעצמן מאגר גדול של עובדים פוטנציאלים, לא היה בכך על מנת להתגבר על המחסור הנ"ל. הרעיונות לעודד תעסוקה בתחום בקרב המגזר החרדי והערבי תמיד הוזכרו, אך אף פעם לא הגיעו לידי מימוש כזה שיענה על הביקוש הרב. אפילו גל העלייה הרוסית מברית המועצות לא היה יכול להוות פיתרון מכיוון שמרבית העובדים שגויסו בשנות התשעים, כבר מתקרבים לגיל הפנסיה.

2013 – התהפכות המגמה

במהלך תחילת – אמצע 2013 החלו להיראות סימנים של היפוך מגמה, כאשר תעשיית ההייטק השילה מעצמה כמה שנים טובות והפכה להיות צעירה יותר, עם יותר גיוסים למהנדסים בתחום הסמיקונדקטור (מוליכים למחצה) ומנגד פיטורים בתעשיות השבבים המסורתיות וירידה בביקוש. בין היתר, מאות עובדים בחברות כגון טקסס אינסטרומנטס ומיקרון פוטרו.

 לעומת זאת, חלה עליה בביקושים בתחומי המובייל ,הפיתוח לאינטרנט והתוכנה, כולל בדיקות תוכנה. חלק מן המגייסים הן חברות סטארטאפ קטנות, וחלק הם ארגונים גדולים שרוצים לקחת חלק בנתח ההולך וגדל של פיתוח אתרים לאינטרנט הסלולרי, פתרונות וידאו, אבטחת מידע ואחסון ענן.

לסיום,

למרות שאלו נשמעות אולי כמו חדשות טובות לעובד הייטק הממוצע שרוצה למצוא את דרכו בסביבה צעירה ודינאמית, יש גם כאלו המזהירים כי עבודה בחברת הייטק קטנה המפתחת מוצר חדשני אינה בהכרח נוחה כמו בחברה ותיקה. לדוגמה, העבודה לא תמיד נגמרת בחמש בערב ולעיתים נשארים לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה או שפשוט עובדים במרתונים וספרינטים.

Wordpress Themes - Wordpress Video Themes - Wordpress Travel Themes - WordPress Restaurant Themes